מה זה עושה בצלחת שלי? – הקורס למטפלים ואנשי מקצוע בתחום התזונה

הקורס הוותיק בגרסה חדשה ומותאמת לתזונאים, נטורופתים, מהנדסי מזון ועוד…

התפריט שלנו הוא תוצר של ארבע מהפכות, שהפכו את הצלחת על פיה, עד שהיום לא נותר כמעט זכר לתזונה שליוותה את התפתחות הגוף האנושי

בואו לשמוע מה ההיסטוריה המרתקת של המזון עושה לאוכל שלכם. היסטוריה שלא נשארה בעבר אלא חיה ומתקיימת היום בגוף של כל אחת ואחד מאיתנו – שיחות מרתקות על מה שאנחנו אוכלים 

ב – 7 מפגשים בני 3 שעות אקדמיות כ"א, יסקור ד"ר אורי מאיר-צ'יזיק, היסטוריון של תזונה ורפואה, את התפתחותה של התזונה האנושית, ויעסוק באספקטים היסטוריים, אבולוציוניים, כלכליים ופוליטיים – היבטים שיאפשרו להשלים את הפאזל ולראות את התמונה על התזונה שלנו בכללותה.

 

כמה נושאים עליהם נדבר:

מפגש 1 – גנטיקה והתפתחות אבולוציונית – בחינת תפקידה של הגנטיקה ודרכי פעולתה בתהליכים אבולוציוניים קצרי וארוכים טווח המשפיעים על התזונה, החקלאות ומערכת נעיכול.

מפגש 2 – שומן מן החי והצומח, חלבון – המעבר מליקוט לצייד וליקוט והשפעותיו של מעבר זה על ההתפתחות האנושים כולל סקירה של מגמות בגידול בעלי חיים וצריכת מזון מן החי והשפעותיהן על הבריאות האישית והסביבתית.

מפגש 3 – חיטה ולחם – המהפכה החקלאית והשפעתה על ניהול כלכלת המזון העולמית, תרבות צמחי הבר וסקירה מעמיקה של החיטה והלחם.

מפגש 4 – מיקרוביום – סקירה אבולוציונית של המערכת החיידקית האנושית והעמקה בנושא ההתססה וחשיבות ההתססה כחלק ממסורת תזונתית אנושית.

מפגש 5 – חלב והתססה – מהפכת מוצרי המשנה, צריכת החלב ותאור המקרה של העלייה בצריכת החלב במדינת ישראל.

מפגש 6 – סוכר – גילוי אמריקה והמהפכה התעשייתית והשפעתן על יצור, צריכת הסוכר ועל התנהלות כלכלת המזון מאז ועד היום, כולל סקירה מיוחדת של הרגולציה והידע הקשור בצריכת ונזקי הסוכר.

מפגש 7 – תקנים ותקנות בתעשיה – כיצד מתנהלת היום כלכלת המזון, כיצד נקבעים תקנים ותקנות? מה ההבדל ביניהם? ואיך הם משפיעים עלינו? כולל לימוד על תקנות הקשורות בסימון מזון.

כל מפגש יכלול דיון עמיתים בהתמודדויות בקליניקה והנגשת מידע למטופלים.

בימי חמישי, בין השעות 09:30 – 12:00, בכרכור, החל מ – 17/1/19

ההרשמה מראש אצל תמי : 052-3633489 tami@mazon-izun.com

מה אומרים עלינו אנשי מקצוע שלמדו את הקורס בעבר?

"הידע שקיבלתי מאורי אפשר לי לראות תמונה שלמה יותר בכל הנוגע למזון שלנו, ולהסתכל ברמת המקרו על כל התהליכים. אורי מלא בתשוקה לנושא, ומנגיש את הידע בצורה פשוטה ובהירה…

…בעיניי, איש מקצוע בתחום, חשוב שיכיר גם את ההסטוריה ואת הרקע של הדברים עליהם הוא מדבר, אי אפשר לדבר על הדברים מבלי להכיר את ההקשרים הנוספים אליהם הוא קשור: פוליטיקה, כלכלה, היסטוריה. אנו, כאנשי מקצוע, מצויים כל הזמן עם הפנים קדימה, ומחפשים את החדש, אך לדעתי לא ניתן להביט רק קדימה מבלי לשאול – מה היה קודם, זה מעשיר את הידע שלנו ומגדיל את ארגז הכלים המצוי ברשותנו" (גרישה משקיט, תזונאי)

"אני מרגישה שהקורס נתן לי רקע שמהווה את הבסיס להבנה עמוקה מדוע כדאי לי לבחור בתזונה מזינה, וכן הקנה לי את  היכולת להסביר, קודם כל, לעצמי ואח"כ גם לסביבה את הבחירות הללו. בעיניי, כאשר רוצים להעביר מסר בנושא זה לאדם אחר, הבנת הרקע היא כלי עוצמתי,  כי היא מאפשרת להציג בפני אותו אדם את מגוון הסיבות לבחירות הרצויות עבורו" (יעל לידר, טכנולוגית מזון)

"קיבלתי מאורי המון, אני חושבת שראוי שדיאטניות ואנשי טיפול נוספים ייחשפו למידע המעמיק שהוא מביא איתו בכל הקשור לתהליכי ייצור המזון.
בנוסף, כדיאטניות חשוב שנכיר את עולם התזונה המסורתית בו נוגע אורי ולו בשל כך שיש מטופלים שמביאים את העולם הזה איתם לטיפול" (מלי רוזנר, תזונאית גסטרו)

הנחה של 25% על כל הקורסים והסדנאות, למשתתפים במסלול הלימודים של המרכז להנהגת הבריאות.

 

להרשמה ופרטים נוספים

תמי 052-3633489

tami@mazon-izun.com
או מלאו את הטופס הבא