נולה סוקס פאב החיפאי מארח את ד"ר מאיר-צ'יזיק להרצאה מרתקת אודות המזון שאנחנו אוכלים

ד"ר אורי מאיר צ'יזיק הוא חוקר ההיסטוריה והפוליטיקה של הרפואה והתזונה, עמית הוראה באוניברסיטת חיפה ומרצה ברחבי הארץ. ד"ר מאיר-צ'יזיק יועץ לבריאות בקהילות שונות, מומחה לליקוט צמחי-בר למאכל, כותב הספרים:  "המדריך לליקוט צמחי-בר למאכל", "דברים שאוכלים מכאן" ו"מזון ואיזון". הוא מחייה מסורות אוכל מקומיות במחקר, בכיתה, בשטח ובמטבח. מייסד ומקים "המרכז להנהגת הבריאות", בקיבוץ נווה איתן.

ד"ר מאיר-צ'יזיק מעביר הרצאות בנושאים השונים, בהם עוסקים מחקריו, לדבריו אוכל לא משפיע רק על השדה שהוא גדל בו ועל הגוף שלנו, אוכל משפיע גם על הקהילה, על התרבות ועל הכלכלה. אוכל משפיע על כל רבדי החיים האנושיים ויכול להביא לשינוי בכול – החל בקהילה, דרך הסביבה ועד הבריאות. בכך עוסקות הרצאותיו.

 

כמה נושאים עליהם נדבר:

המזון שלנו הוא תוצאה של ארבע מהפכות שהפכו את הצלחת על פיה. והיום כמעט ולא נותר זכר לתזונה שפיתחה את הגוף האנושי בהצלחה. בהרצאה יסקור ד"ר מאיר-צ'יזיק את ההתפתחות והאבולוציה של התזונה האנושית משחר ההיסטוריה ועד ימינו אנו, ויעסוק במה אנחנו אוכלים היום? מה מזה מסייע לגוף שלנו?  איך המזון משפיע ואף מכריע על הכלכלה (ייצוא, ייבוא, ייצור מקומי), החברה (בארץ ובעולם), התעשייה (סופרים, מכולות, יצרנים מקומיים) והסביבה (טבע, חלוקת מזון, רעב ועוני)? 

 

פרטי השיעורים:

  • יום רביעי 11/09/2019 18:30 - 20:00 - פאב "נולה סוקס" בחיפה|ללא תשלום, בהרשמה מראש.

להרשמה ופרטים נוספים

תמי 052-3633489

tami@mazon-izun.com
או מלאו את הטופס הבא