עדכונים מהבלוג

הכניסו את כתובת המייל לקבלת עידכונים מהבלוג:
Loading
ינואר 20, 2015
(כתבה: טלי מאיר-צ'יזיק)

כשפותחים בלוג יש תחושה של מחויבות. בשונה מכל האתר, בכל רשומה בבלוג מופיע גם התאריך בו פורסמה וכשנכנסים לבלוג בפעם הראשונה אפשר לראות מה הייתה הפעם האחרונה בה הוא עודכן. אם העידכון האחרון היה מזמן, אז עולות שאלות כמו איפה בעלי האתר? למה הם לא כותבים? כמה הם נכנסים לאתר שלהם?

עכשו שיש לנו את הנהגת הבריאות, את הסיורים של אוכל מקומי באיטליה ואת כל הפעילויות של האגף לבריאות קהילתית, אנחנו עמוסים עד כדי קושי למצוא זמן לעדכן את הבלוג (עכשו אני כותבת על חשבון שעות שינה…). עוד משהו שקרה זה כל הרשתות החברתיות – פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם… כל-כך זמין ומהיר לעדכן שם עד שכתיבת תוכן ארוך לבלוג נראית מעט חסרת תוחלת, מי יקרא את כל זה?  רשומה בבלוג היא כבר אמ;לק ביחס למהירות והזמינות של הרשתות החברתיות. אבל איכשהו, עכשו שלאורי יש בתנור כמה רשומות חדשות, אני מרגישה שאפשר לנער קצת את חבלי הכתיבה ולהוסיף כאן שוב כמה מילים. פעם, לפני כמה שנים, נתקלתי בקונספט שמצא חן בעיני בתחום הכתיבה בבלוגים – Blogging Without Obligation – או בקיצור BWO.

הרעיון הוא לבטל את שלל ההתנצלויות שבלוגרים כותבים בכל פעם שהם מרגישים שנפתחו פערים גדולים מדי בין תאריכי הכתיבה, על-ידי הצהרה רשמית קבועה – אנחנו לא כותבים במרווחים קבועים. כבר כמה זמן שחשבתי להכניס כאן הצהרה כזו – אנחנו כאן, משנים את האתר, מעדכנים כל הזמן את רשימת הסדנאות, מלמדים, משפצים, מחדשים, מבשלים ומארגנים.  אבל אנחנו לא מתחייבים לתדירות הרשומות!

אז מה קורה איתנו?

המסלול להנהגת הבריאות יערוך ב-13.3.15 כנס גדול בנושא "בריאות קהילתית". יש כבר רשימת אורחים מכובדת, נושאים מ-ר-ת-ק-י-ם ושיחות מכיוונים שאף אחד עוד לא חשב שאפשריים! אנחנו עובדים הרבה ובמרץ לקראת הכנס הזה, שבנוסף לכל האורחים יכלול גם חוברות מאמרים וסרטונים קצרים פרי עבודת חברי התוכנית. כמו שהתוכנית הזו כוללת את כל הלימודים החשובים בעיניו, כך הבאנו לכנס הזה אנשים שחשוב בעינינו לשמוע. למזלנו, נשארו עוד הרבה אנשים לשמוע מהם בשנים הבאות….

הכנס השנתי לבריאות קהילתית קהילה בריאות שלטון מקומי ציבורי

בקיץ הקרוב יתקיים מחזור נוסף של אוכל מקומי במרכז איטליה. שוב אורי יקח איתו קבוצה לטיול בין החקלאים המסורתיים של מרכז איטליה. הטיול הזה הוא הצלחה מסחררת, גם הקבוצות וגם החקלאים עצמם יוצאים בתחושה של סיפוק אדיר מהמפגש. הטעמים, הנופים, האנשים… זה ביקור אחר לגמרי באיטליה הכפרית. שונה מכל מסלול רגיל של תיירים. אז ההרשמה לקיץ הזה בעיצומה וגם בזה אנחנו עוסקים.

אוכל מקומי במרכז איטליה

וכל הרעיונות שרצים במסגרת האגף לבריאות קהילתית… זה בכלל מטורף מה שקורה שם. רעיון אחד שם נולד מאיטליה (!!) והוא אמור להוביל ליצירת פרוזדור נקי מריסוסים, דישונים וחומרי הדברה מסביב למקורות מים. אבל זה רק בחיתוליו ואני לא סיפרתי לכם כלום :whistle:  , בטח שלא על שאר הרעיונות שמתגלגלים עם רשויות ומוסדות שונים, ובעזרת  חברי הנהגת הבריאות שכבר מוכיחים עד כמה חשוב להכשיר אנשים לתפקידים האלה. רק שחצי מזה יצא לפועל וכבר יהיה כאן טוב יותר!!

אז זו לא ממש התנצלות, ולא בסגנון אפולוגטי. אני מקווה שאתם שמחים בשמחתנו על שפע הרעיונות ושמחים בשמחתי על המעגלים המתרחבים אליהם אורי מצליח להגיע עם הלב הרחב שלו. אני מבטיחה להמשיך לדחוק בו וממש בקרוב להעלות כמה סיפורים, מחקרים ומחשבות פרי מקלדתו.

שאו ברכה.

ממני.

:heart:

2 תגובות על “Oh, BTW – BWO”

  1. אריה הגיב:

    בלוג זה כמו פינה של שקט בים הרעש הסביבתי של הרשתות החברתיות. אז כיף לקרוא, יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *