עדכונים מהבלוג

הכניסו את כתובת המייל לקבלת עידכונים מהבלוג:
Loading
פברואר 16, 2016

אחד המאמרים בחוברת המאמרים שלנו השנה עוסק בנושא הכסף, צבירתו כהון וההשפעה של המערך הזה על החברה שלנו. צבירת כסף היא ללא ספק סוג ההון הברור והמוכר ביותר לכולנו. רבים רוצים לצבור אותו וחולמים על כל הדברים שיכלו לעשות לו עמד לרשותם. גם אנחנו.
בבואנו לבחור את נושא הכנס השנה, הרמנו את ראשינו, הבטנו סביב וראינו את כל סוגי ההון שאנחנו נוטים להתעלם מהם. אלה שדווקא מהם יש לנו יותר ושהשימוש בהם יכול להניב לנו חיים בריאים ומספקים יותר.
כל כמה זמן שולחים אלינו עוד מאמר, עוד מחקר ועוד הרצאת טד שמציגים הוכחות ועובדות חדשות שתומכות בכך ש'אושר', בריאות ותוחלת חיים ארוכה נבנים דווקא על סוגי ההון שאינם כסף. עם זאת, למרות ההוכחות הרבות ולמרות שרוב האנשים יענו שאושר ובריאות הם הערכים החשובים להם…. דווקא כסף הוא ההון שאנחנו נושאים אליו את העיניים שלנו. המטאפוריות. אלה שמנחות אותנו אל המטרות שלנו, מהן אנחנו גוזרים יעדים ותכלית לחיינו.

השנה, אם כך, נרים את הראש, נביט סביב ונשאל – מהם סוגי ההון העומדים לרשותנו?

בחרנו כמה אנשים להתחיל איתם, שרואים את הבזבוז סביבם ומשקיעים בשינוי – מיקי חיימוביץ' עוסקת בבזבוז המזון, עמיעד לפידות משקיע באשפה, גדעון ידין רואה את ההון האנושי במקומות שעבור רבים אינם צפויים, יאיר אנגל ידבר על תכנון שהופך בזבוז להשקעה וגד אנדריי פור ידבר על השקעת זמן. כי זמן הוא אולי הון שעומד לרשותנו, אבל בכלל לא בטוח שהדבר החכם ביותר הוא להפוך אותו לכסף.

נתראה בכנס.

אה, והכניסה חופשית, כי חשוב לנו לאפשר לכל מי שרוצה לחשוב איתנו ביחד על הנושאים של הנהגת הבריאות. רק כתבו לנו שאתם באים, כך נשמור לכם מקום:
http://goo.gl/forms/emzRcZtSGT

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *