עדכונים מהבלוג

הכניסו את כתובת המייל לקבלת עידכונים מהבלוג:
Loading
אוקטובר 19, 2017
(אורי מאיר-צ'יזיק)

לטלי יש את הכישרון להניח על שולחני בכל פעם מחדש את הספר הנכון בזמן הנכון. לפני מספר ימים קיבלתי ממנה את ספרו של דן לסרי "מורה חופשי", סיימתי אותו מיד. הספר הוא קיבוץ מחשבותיו של לסרי על המוֹרוּת ונהניתי מכל רגע בקריאתו, מכיוון שהוא עוסק בשאלות בהן אני עוסק בעצמי בימים אלו.

הנקודות והנושאים בספר נגעו אלי כמורה ואל מסלול הלימודים שלנו בדרכים רבות, אך רציתי לציין את המרכזיות שבהן ולהאיר את מחשבותי לגביהן. לכל הערה של דן הצמדתי את ההסבר שלי לאיך היא מתקשרת אלי ואל המסלול:

"למידה אינה תהליך של רכישת ידע, היא תהליך של השתנות המביא לשיח משוכלל יותר עם המציאות"

אנחנו עוסקים רבות בהנגשת מידע, עיסוק שמטרתו להראות שכולנו יכולים להבין ולדעת הכל, לא לשנן או ללמוד בעל פה אלא ממש להבין. כשאני מרצה על סוכר אני מספר שהסיבה העיקרית שמניעה אותי היא שהסוכר כל כך מרכזי בחיינו עד שאנחנו חייבים להיות מומחים בו, ואני גם מאמין שכשאדם מומחה בסוכר הוא גם יוכל לעשות החלטות מושכלות יותר לגבי יחסו לסוכר. כך אני מקווה לעשות עם כל הנושאים בהם אנו עוסקים.

"ידע יכול להיות מעצים או מביס"

לסרי מתאר כיצד אפשר לצאת מהרצאה עם תחושת כוח וחסד, זו העצמה, או בתחושה של יראת כבוד אך ללא הבנה, זו תבוסה. מובן שהמטרה שלנו היא העצמה, אחרי הכל – הגדרת המטרה היא הכשרת יזמים ויזמיות. אנחנו רוצים שמי שיוצאים מלימוד אצלנו ימצאו בתוכם ובתוכן תחושה של עשייה. הלימוד מטרתו להניע לפעולה.

"הידע שמעביר המורה אינו שלו ואינו בבעלותו הוא נועד כדי שישוחרר ממנו ויעבור הלאה"

הקדשתי שנים כדי ללמוד את הידע ולהנגיש אותו ואין לי שום כוונה שישאר אצלי אני רוצה שיפרוש כנפיים ויעוף כמה שיותר רחוק. אני שואף שתלמידי יהיו מורי הידע שרכשו ולמדו וכך גם תלמידיהם. ידע וגם מקורות הידע שייכים לכולנו.

"לומד טוב הוא מורה טוב והמורה הוא התלמיד הראשי"

הלימוד הוא הכלי שלי להעמיק ולחדד את ההבנה החומר והמסר. אני ממשיך ללמוד ולהבין עוד ועוד דברים שיעזרו לי ללמד, ואני רואה בעצמי בהחלט את התלמיד הראשי של מסלול הלימודים. אסיר תודה לכל מי שבוחרים לצעוד בדרך הזו איתי.

"התלמידים הם אלו המאפשרים את הלמידה ומיילדים את מורותו של המורה"

אני נהנה ללמד ומודה שאחד הפחדים הגדולים שלי הוא שלא יהיו לי תלמידים ולא יתאפשר לי ללמד.
אני מודה לכל מי שמוכן להקשיב לדברי מעומק הלב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *