עדכונים מהבלוג

הכניסו את כתובת המייל לקבלת עידכונים מהבלוג:
Loading
יולי 9, 2013
(כתבה טלי מאיר-צ'יזיק)

זהו הקיץ הרביעי של מסע הקיץ הגדול שלנו. הפעם הקדמנו והחלפנו בתים כבר באמצע יוני, הנסיבות המשפחתיות דרשו – היתה חתונה משפחתית במרכז ואחריה שלל אירועים ושבת… הינו צריכים למצוא פתרון שאיננו כולל עומס על בני המשפחה באיזור ושאיננו מעמיס על תקציבנו הדל. שלחנו את מכתבינו כבר בפסח ולשמחתנו גילינו שוב כי עמק המעיינות הוא מקום אטרקטיבי בעיני רבים. גם בעינינו, אבל אני חייבת למלא את מצברי הנוודות לפחות פעם אחת בשנה, לאורך כמה שיותר ימים – אז עושים את זה בזמן שיש הכי פחות ליקוטים, ארוחות והרצאות… בקיץ.

אולי הייתה זו ההתחלה המוקדמת שהפכה את הקיץ הזה לשונה. אולי אלה המחויבויות הרבות שלנו הקיץ – הלחמים שרומן האופה מכניס לתנור בכל יום חמישי בנווה-איתן, הארוחות שהוא וענת מגישים בכל יום שישי, ההזמנות המתרבות לסדנאות ולארוחות עם אורי. הקיץ הזה שונה מהקודמים. אנחנו רגילים להתחיל לחפש בפסח ו"לסגור" את כל ההחלפות שלנו עד תחילת יוני. הפעם אנחנו כבר בדרך וסופה לא ידוע. אנשים שהציעו לנו את ביתם באוגוסט שינו את דעתם, אחרים שהתכוונו לבוא אלינו צריכים להעביר דירה, חילופי דירות נסגרים ומתחלפים ומשתנים כמעט כל יום. ודווקא השנה סמכנו על החילופים, קיבענו אותם במסמרות על-ידי קביעת סדנאות של אורי בבית-זית, הצגות בבוסתני ירושלים ופעילויות נוספות שנקבעו לאוגוסט לפי החילופים הצפויים.
אבל הדרך מלמדת אותנו לסמוך על הקבוע היחיד בחיים שלנו – השינוי.

עכשו אנחנו בחיפה. נהנים מהעיר המיוחדת הזו. איה צילמה כל פינה בגנים הבהאיים ואז, כמו כדי להשלים את החוויה, פגשנו את חברתנו הצלמת טל בלום ב"שמוליקיפוד" בעיר התחתית, שם היא מכינה סלטים לארוחות צהרים. איה קיבלה מטל הדרכה על השימוש במצלמת הפילים שהיא גוררת איתה לכל מקום. טל הסבירה לאיה את הקונספט המיוחד של פילים – צריך לתכנן כל תמונה ואי אפשר לראות מה צילמת עד מועד הפיתוח!

אנחנו כל-כך נהנות לכתת רגלינו באתגרי העליות והמורדות התלולים, לחקור את מוזיאון המדעטק על שלל תערוכותיו ולגלות פינות נסתרות בעיר שאוצרת בחובה הרבה מאוד פראיות וחיי-בר.

בריכה עם נוף למפרץ חיפה

בכל בוקר אני הולכת ברחבי הכרמל, לא רצה כדי לא לפגוע בברכיים, בכל ערב אורי נועל את נעלי הריצה "היחפה" שלו ומריץ את נוגי הקטנה לבקר את נוף הנמל הנשקף מהרחוב. בביתינו שבעמק נהנים החברים מהבריכה ומטיולי לילה בגן גורו.
ההנאה הרבה מהחילופים, מספר שלוש שלנו מאז החל "מסע הקיץ" הגדול של שנת 2013, אכן מצליחה להפיג את החששות מהמשך הדרך. האם נמצא מי שירצו להתחלף איתנו באוגוסט? האם נוכל להתגורר קרוב לבוסתני ההצגה?
אנחנו לא יודעים. אבל הדרך. הרוח בשיערות. התחושה של התנועה, כל אלה מפיגים את החששות. אנחנו כבר כאן – אנחנו כבר בתנועה, ולתנועה יש אינרציה משלה. בכל שנה אוגוסט הוא דווקא המבוקש ביותר להחלפות, אחרי הקייטנות משפחות רבות מחפשות קירבה זולה למקורות המים האיכותיים בעמק. התנועה תימשך. ואנחנו נמשיך להתגלגל איתה. עכשו רק צריך לחכות ולראות מה ילד יום.

האם אתם אלה שיחליפו איתנו מאמצע אוגוסט?
האם חבריכם ירצו שנשמור על ביתם בשבוע האחרון של אוגוסט?

אין לדעת. הדרך פתוחה והרגליים יובילונו הלאה….

3 תגובות על “מסע הקיץ הגדול כבר בעיצומו”

 1. לימור צורי הגיב:

  הי אורי,
  ברוכים הבאים לחיפה העיר היפה והמיוחדת שלי!!
  ממליצה בחום לבקשר בשווקים היפים בעיר, השוק הראשי בהדר והשוק בואדי ניסנס…
  תהנו
  לימור

 2. […] עמוס כל כך בפעילות ועבודה שלי שפשוט לא הספקתי לכתוב (טלי כתבה קצת בחיפה). אז עכשיו כשמסע הקיץ נמצא מאחורינו החלטתי להכין תקציר […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *