בקורס בן 7 מפגשים נקיים היכרות ראשונית עם שפתה ודרכי פעולתה של הרפואה המקומית העתיקה, ונכיר את המושגים הבסיסיים בהם דיברה הרפואה בעבר. בקורס נתמקד פרשנות ונעסוק בתפקידם של היסודות, המזגים והמרות ובשימוש בהם כקוד תרבותי ורפואי.
נלמד על המושגים ותפקידם מטקסטים בני התקופה: מתכונים, שירים, סיפורים וטקסטים רפואיים. במהלך הקורס נקרא טקסטים שכתבו רופאים ערבים: הרמב"ם, הרופא הפרסי איבן סינא (Avicenna) ונוספים.

מנחה
ד"ר אורי מאיר צ'יזיק – היסטוריון של רפואה מקומית.
חוקר באוניברסיטת חיפה את תורת היסודות, המזגים והליחות (הרמב"ם), נובר בכתבי רפואה ערביים עתיקים ומראיין מומחי רפואה עממית ההולכת ונכחדת.
 

כמה נושאים עליהם נדבר:

*רפואה כקוד ביו תרבותי.
*היסודות מהווים את הבסיס להבנת המשקפיים דרכן הסתכלו בעולם העתיק על האדם והעולם, והם הבסיס להבנת היחס לבריאות, נלמד את היסודות, נסקור את אפיונם ועוד…
*מזגים: מהו מזג? כיצד נוצר? כיצד השתמשו בהם ככלי טיפולי? מזג כנטייה.
איזון וחוסר איזון נלמד על תפקיד שמירת האיזון ברפואות העתיקות בכלל וברפואה המקומית בפרט, נשתמש בידע שנצבר עד כה, כדי להבין את חשיבותו של הנושא לעומקו.
*מרות: מהן מרות? כיצד הן נוצרות וכיצד הן פועלות בגופנו? כיצד הן מחוללות מצבים פיזיים ונפשיים? נקרא על המרות בכתביו של הרמב"ם ובטקסטים נוספים

****הקורס אינו קורס צמחי מרפא ואינו עוסק בצמחי מרפא! הוא גם אינו עוסק במחלות. הקורס עוסק בתאוריה רפואית וביו תרבותית מקומית עתיקה.

7 מפגשים בני שעתיים כ"א, בימי רביעי, החל מ – 10.7.19 בשעה 19:30 בתל אביב

שאלות נוספות? תמי –052-3633489, tami@mazon-izun.com

1,250 ש"ח לקורס
 

ג'אווהר

להרשמה ופרטים נוספים

תמי 052-3633489

tami@mazon-izun.com
או מלאו את הטופס הבא