עדכונים מהבלוג

הכניסו את כתובת המייל לקבלת עידכונים מהבלוג:
Loading
מאי 11, 2015
(כתב: אורי מאיר-צ'יזיק)

יש לי סיפור שקצת מעציב אותי.
פייסבוק מספר לי שבראש רשימת הפוסטים הכי פופולריים שלי נמצאים הדיווחים על המשלחת מירדן ועל הביקורים שלי בפארק האקולוגי פה מעבר לגבול. שמענו המון על כמה חשוב שיתוף הפעולה הזה – תגובות, מסרים, שיתופים, גיבוי ואיחולי הצלחה. על כל אלה אני רוצה להודות לכם.
אחרי מחשבה רבה על פעילויות אפשרויות משותפות קבענו פעילות ראשונה – סוף שבוע בפארק אקולוגי בירדן!
ומאז – לא זזה ההרשמה. כלומר – יש לנו שני נרשמים.
כששאלתי כמה מהמתעניינים למה לא נרשמו נעניתי – זה מהפחד. אפשר להבין את זה – פה מעבר לגבול יש עוני מרוד ביותר. זה אמנם אחד האזורים הפוריים ביותר בירדן, אבל קשה מאוד להתפרנס מחקלאות גם שם. חקלאי בירדן לא יכול להרשות לעצמו לשלוח את ילדיו לאוניברסיטה והם לא מסוגלים לפרוץ את מעגל העוני.
כמה יוזמות במימון ירדני ובינלאומי מנסות ליצור שינוי בעזרת התיירים המגיעים לאיזור – להפנות את ההכנסה מתיירות כהשקעה לאיזור המוכה הזה. כך גם היוזמה שלנו – מיסי המעבר שמשלמים לשתי המדינות הם אמנם יקרים ומקפיצים את מחיר הפעילות, אבל כל הכספים עבור הארוחות, הלינה וההדרכה במקום יועברו למפעילי הפארק המקומיים. הם יארחו אותנו במשך שלושה ימים בקתות הממוזגות שלהם, יאכילו אותנו בארוחות כיד המלך ואף יסיירו איתנו באום-קייס המדהימה.
אז זה נכון – ירדן נמצאת בינינו לבין אירן וערב הסעודית, היא קולטת פליטים ממלחמות האזרחים הסורית והעירקית, ותושביה מתקיימים בקושי.
אבל יש לנו כאן שכנים ממש מעבר לגבול שרוצים שינוי, רוצים את החיבור ורוצים להוכיח שכדאי להתחבר איתנו בשביל עתיד טוב יותר לכולם.
כדי שהדבר הזה יתממש אנחנו צריכים אנשים שיבואו איתנו, ויבחרו להיות חלק מהשינוי הזה.
אל תתנו לפחד להדריך אתכם.
הצטרפו אלינו:
http://www.mazon-izun.com/?page_id=12045

נתחיל בסוף שבוע אחד ונמשיך לעוד ועוד הכרויות, יוזמות, שותפויות וחיבורים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *