עדכונים מהבלוג

הכניסו את כתובת המייל לקבלת עידכונים מהבלוג:
Loading
ספטמבר 15, 2010

אומרים לנו שזה היה הקיץ החם ביותר בישראל מאז שהחלו למדידות ולרשום את הטמפ' באופן מסודר. שכנה אפילו אמרה שנמדדו ביום אחד חמישים מעלות בבית שאן.

אולי זאת הסיבה שלמרות שהקפדנו לחזור רק לכבוד ראש השנה – עדיין חם לנו.

וכשחם – טלי מכינה גלידות.

על הקינוחים של ראש השנה כבר סיפרנו, אבל זה לא נגמר שם, משם זה התגלגל ותפח כמו כדור שלג ועכשו כבר אין לעצור אותו. טוב, אולי בעצם רק כמו כדור גלידה.

פינגווין בגלידת קוקוס

פינגווין בגלידת קוקוס

אבל קר ומתוק זה לא רק גלידה. זה גם שוֹק.

אוגוסט היה קשה למרבית הצמחים בגינה, אבל היבלית ורגלת הגינה חגגו. גם כמה ירבוזים החזיקו מעמד ונשארו לסמן את המקום שיהפוך ירוק בחורף.

את הבוקר אנחנו פותחים באיסוף כמות נאה של רגלת הגינה וירבוזים, משליכים אותם לבלנדר ביחד עם הפירות שאנחנו מוצאים במקרר, קרח ומים.

והנה שוֹק ירוק.


כן, שוֹק, ככה זה פה.

שייק ירוק, מיץ ירוק, רסק ירוק, משקה ירוק – מעולם לא היינו ממש עקביים בשמות שנתנו למשקה המרענן הזה. אז נגה החליטה בשבילנו, ומאז – שוֹק ירוק.

סוגי השוֹק הירוק מגוונים כמו מגוון הסוגים של עלים ופירות שאפשר למצוא בטבע ובחנויות. העיקרון הוא עירבול של עלים ופירות בהרכבים שונים (לפי הטעם) עם מים וקרח (לפי הטעם). וזהו.


למתחילים כדאי להשתמש בפירות רבים ותמרים, ובמעט עלים. ככל ששותים יותר שוֹק מגלים את מגוון הטעמים הירוקים ולומדים מהם הירוקים שטעים להוסיף מהם יותר ומאילו מספיקה כמות קטנה.

אפשר להוסיף את הפירות שהקפאתם בשביל הגלידה, בשביל טעם מתוק וקריר יותר.

אפשר להוסיף גם אגוזים, גרעינים או טחינה ובכך להתקרב עוד יותר לטעם הגלידה.


אפשר להשתמש בבננה, בתמרים, בענבים, בנקטרינות, באפרסקים, בשזיפים, במנגו, בפסיפלורה, במלון, באבטיח, באננס, בדובדבנים (להוציא חרצנים!), בפירות יער, בתותים ובכל פרי שאתם אוהבים ועולה על דעתכם…

אפשר להוסיף חסה, פטרוזיליה, רגלת הגינה, סרפד (לא יותר מידי, זה חריף), חוביזה, ירבוז, כוכבית, עלי סלק, סלרי (אבל לא בשוק של טלי), גדילן, ילקוט הרועים (לא להריוניות), נענע וכל עלה אחר שמרענן אתכם וטעים לכם…


אם נשאר לנו שוֹק ירוק אנחנו מקפיאים אותו בתבניות של קרח או גלידה ואוכלים כמו ארטיק. או מוציאים למחרת ומרסקים מעט ליצירה קלה ומהירה של ברד ירוק.


האפשרויות רבות כל כך שזה ממש חבל לתת מתכון מדויק שיגביל את הדימיון.


אבל במיוחד עבור מי  שחש צורך ברעיון שיניע פרץ יצירתיות ירוק – כתבנו כמה רעיונות.Share/Bookmarkילדה נהנית משוֹק ירוק

תגובה אחת על “שוֹק ירוק”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *