עדכונים מהבלוג

הכניסו את כתובת המייל לקבלת עידכונים מהבלוג:
Loading
פברואר 21, 2021

כמעט התקשרתי לחיים יוסף (צלם האוכל, שצילם את התמונות לספר החדש "התססה מקומית" שעומד לצאת לאור במהלך מרץ), וביקשתי שיעצרו את הדפוס -" כי יש לי עוד מתכון מותסס להכניס לספר". אבל כבר מאוחר מידי, המתכון יצטרך לחכות לספר הבא, ובינתיים אספר את סיפורו, ותוכלו למצוא אותו באתר.

הכל התחיל כשראיתי פרק נוסף בסדרה המדהימה "טעמי סין" בנטפליקס. מכל פרק בסדרה הזו אני לומד משהו, אבל פה זה היה לימוד מתקדם. הושא הפרק היה מאכל בשם: ג'יאנג צ'וי, שהוא מעין מרק מותסס, שמבוסס על מעט דגן עם ירקות.

ניסיתי למצוא רמזים לדרך הכנתו, (בפרק לא מפורט מתכון), ולמרות שלא נמצאו רבים, החלטתי שאני חייב להכין לזה גרסה מקומית.

חשבתי שהכי קל יהיה פשוט להכין מרק בתסיסה לקטית לטווח בינוני: להשתמש בבורגול בלאדי, ירקות קשים, שחלק מהם כבר עבר תהליך התססה, ולבחון מה תהיה התוצאה.
מצאתי קדירה שלא היתה בשימוש, הכנסתי אליה בורגול, גזר מותסס, סלרי טרי, מים רבים ואחוז וחצי מלח. כשתמי ראתה את שלבי ההכנה, היא מיהרה להצהיר ש"את זה תאכל לבד". היא לא הצליחה לרפות את ידי. הניסיון הפעם השתלם לגמרי (לא כל ניסיון מצליח, חלקם הופכים לכשלונות מהדהדים).
אחרי שלושה ימי המתנה וערבוב, התקבל מרק קר וחמצמץ, שעכשיו נשאר רק לחשוב מה עושים איתו.

בסין נהוג לאכלו כמו שהוא, או להוסיפו לתבשילים ומוקפצים.

בגירסה הראשונה שהכנתי ממנו הוספתי עלי בר שליקטתי מהגינה, תפוחי אדמה (גם הם מהגינה), פלפל שחור, שמן זית וחריף מותסס. המרכיבים כולם בושלו יחד, הטעמים שהתקבלו היו נפלאים (אפילו תמי הסכימה לטעום, ואף ביקשה מנה נוספת).

את המתכון תוכלו למצוא בלחיצה כאן

רוצים לקרוא עוד על ספר ההתססה החדש שלי? לחצו כאן לפרטים ולרכישה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *