עדכונים מהבלוג

הכניסו את כתובת המייל לקבלת עידכונים מהבלוג:
Loading
דצמבר 5, 2021

*** ביום שישי הקרוב (10.12.21) פותח אורי את המחזור השישי של הקורס המורחב :"קיצור תולדות התזונה האנושית" – 10 מפגשי לימוד, הכוללים גם 4 סדנאות בימי שישי במרכז להנהגת הבריאות. (לצפיה בכל הפרטים תוכלו לעבור בלחיצה כאן) ***

מאחר שסוכר מעובד – נזקיו, השפעותיו הכלכליות וסיפורו ההיסטורי והאבולוציוני הם כל-כך חשובים, החלטתי לנסות ולרכז כאן קישורים לחומרים שונים שלי שעוסקים בנושא כדי שאנשים המתעניינים בו, יהיה קל יותר להתמצא:

– ראשון הוא כמובן המאמר המלא שלי על סוכר, "סוכר עם כל דבר" שעודכן ב 2019 ועוסק בתמונה כולה, גם בפוליטיקה ובכלכלה, גם בהיסטוריה ובאבולוציה וגם בפיזיולוגיה (לחצו כאן כדי לעבור למאמר)


– "שיעור בסוכר" התמצית הפזיולוגית. העברתי את השיעור הזה כבר מאות פעמים ועוד אעביר אותו עד שכולם יבינו את נזקו של הסוכר המעובד. הנה גרסה יחסית חדשה של כאחת עשרה דקות במסגרת ראיון בשידור חי שנתתי לפודקאסט של מתן חכימי. (לחצו כאן להאזנה)

– ישנה גם גרסה לילדים. הפרק בתוכנית "הפסקת אוכל" בו רותי רוסו הזמינה אותי לדבר על סוכר. תוכנית מותאמת לילדים בה אני מדבר על סוכר (בלחיצה כאן תוכלו לעבור לצפות בפרק)

– כמה סוכר יש לנו בדם? גלו בלחיצה כאן

– ועדת הסוכר – סיכום שלי על פעילות "ועדת הסוכר" שישבה והמליצה בשנת 2018 המלצות מעניינות בתחום, שלא מומשו: לקריאת החלק הראשון והשני

– מי שרוצה קצת הרחבות בנושאים ספציפיים, אז יש בפודקאסט שלי "שעת סיפור" פרק על מעגל הקסמים של צריכת היתר

– עוד מהפודקאסט, שני פרקים שעוסקים בהקשר ההיסטורי אנתרופולוגי של צריכה הסוכר (לחצו על נושא הפרק ותוכלו לעבור להאזנה):

ספינת העבדים על הסחר בעבדים שהניע את תעשיית הניצול שסוכר במרכזה.

מתיקות וכוח על השאלות החברתיות של ניצול וכוח

-אנקדוטה על סוכר בתרבות המקומית

– בנוסף ניתן למצוא באתר מתכונים מתוקים ומזינים בשפע.

– עוד מומלץ לבקר באתר של האיגוד העולמי לסוכרת, שם תוכלי למצוא את אטלס הסוכרת שמביא נתונים מדהימים על סוכרת מרחבי העולם ומתעדכן אחת לשנתיים (למעבר לאתר לחצו כאן)


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *